Walentynki fanów motoryzacji- OTOMOTO pisze, AI czyta miłosne wiersze do samochodów

Walentynki fanów motoryzacji- OTOMOTO pisze, AI czyta miłosne wiersze do samochodów

Opel, Peugeot i Cadillac - tym co łączy te modele, jest miłość, którą darzą je ich właściciele. Z okazji Walentynek, OTOMOTO, inspirując się zdjęciami ukochanych przez kierowców samochodów, przygotowało wraz z agencją MADOGZ serię miłosnych wyznań do pojazdów. Wiersze w imieniu posiadaczy aut czyta sztuczna inteligencja, a romantycznej “poezji motoryzacyjnej” można dziś posłuchać na profilach OTOMOTO w mediach społecznościowych.

O tym, że Walentynki są dla wszystkich, nikogo nie trzeba przekonywać. OTOMOTO jako marka, która jest zawsze blisko swoich użytkowników, wpisuje się w ten trend, z przymrużeniem oka przekonując, że miłość do samochodów może być bardzo głęboka. Spośród zbieranych od początku lutego zdjęć ulubionych pojazdów udostępnianych przez ich właścicieli, wybrane zostały wyróżnione pisaną specjalnie dla nich poezją. Mottem akcji jest hasło: “Od maszyn dla maszyn, z uczuciem”. Motoryzacyjnych wyznań miłosnych, odczytywanych głosem sztucznej inteligencji można posłuchać na profilach OTOMOTO na Facebooku, Instagramie i TikToku.

  • Każdy z nas ma samochód, z którym wiążą się wyjątkowe wspomnienia i emocje. Potraktowaliśmy Walentynki jako pretekst do tego, by tę miłość do samochodów ujawnić. W OTOMOTO skupiamy wszystkich, którzy mają i kochają samochody. Zabawiliśmy się patetyczną formą rymowanych wierszy, które włożyliśmy w “usta” sztucznej inteligencji. Mamy nadzieję, że wyznania szczególnie mocno poruszą silniki naszych ukochanych aut - mówi Łukasz Juskowiak, Head of Marketing w OTOMOTO.

W kilkudziesięciosekundowych filmach nadawanych z wirtualnego walentynkowego studia OTOMOTO, poznajemy kolejne modele samochodów, do których miłość spadła na właścicieli znienacka (“nie uwierzyłbym w te słowa/ że zakocham się w Oplu/ boli kogoś głowa”) i jest większa niż do innych, nawet kultowych modeli (“cenię mojego Cadillaca mocniej niż jakąś tam/ Corvettę”). Łącznie powstały 4 wiersze, które będą publikowane przez cały dzień ​ w kanałach marki, takich jak Facebook, Instagram czy TikTok.

  • Wraz z wszechogarniającym zalewem informacji związanych z omnipotencją AI doszliśmy do wniosku, że warto sprawdzić, czy sztuczna inteligencja podoła unieść taki ciężar jak miłosne wyznania. Dlatego specjalnie dla OTOMOTO stworzyliśmy koncept „Od maszyn dla maszyn, z uczuciem”, gdzie nośnikiem miłosnego wyznania posiadacza auta staje się avatar AI – mówi Paweł Ostrowski, Strategy Director w MADOGZ.

Za koncept kreatywny i realizację projektu w całości odpowiada agencja MADOGZ.

Magda Worytko PR Manager, OTOMOTO
14022023_Walentynki fanów motoryzacji - OTOMOTO pisze, AI czyta miłosne wiersze do samochodów_informacja prasowa.docx 31 KB

 

 

Więcej o OTOMOTO

OTOMOTO to platforma należąca do Grupy OLX, skupiająca wokół siebie ekosystem narzędzi wspierających w zakupie i sprzedaży samochodów osobowych i dostawczych, a także pojazdów ciężkich i maszyn rolniczych oraz części motoryzacyjnych. Co miesiąc z platformy korzysta prawie 14 milionów użytkowników według uśrednionych danych z okresu lipiec-grudzień 2023 (dane Google Analytics).