Skip to Content
W Polsce w końcu można sprzedać samochód używany w półtorej godziny

W Polsce w końcu można sprzedać samochód używany w półtorej godziny

Nowe rozwiązanie na rynku samochodów używanych

90 minut. Właśnie tyle zajmie sprzedaż używanego samochodu osobowego dla korzystających z usługi 321sprzedane.pl, w dodatku wliczając w to wszystkie sprawy formalne. Z kolei przedsiębiorcy, zajmujący się handlem samochodami używanymi dostaną dostęp do bazy sprawdzonych samochodów, z udokumentowaną historią i potwierdzonym stanem technicznym. 321sprzedane.pl to nowa usługa na polskim rynku motoryzacyjnym, którą wprowadza w Polsce OLX Group i Prosus, właściciele m.in. OLX, czy OTOMOTO. Oznacza więcej czasu, więcej wygody i więcej bezpieczeństwa w handlu samochodami używanymi.  

Każdy, kto choć raz sprzedawał samodzielnie swój prywatny samochód, zdaje sobie sprawę, że proces ten bywa długotrwały i kosztuje sporo wysiłku. Z kolei osoby, zajmujące się sprzedażą aut używanych zawodowo, wiedzą, jak trudno jest znaleźć atrakcyjne auto, które szybko znajdzie kolejnego nabywcę. Nowa usługa 321sprzedane.pl, która wystartowała na polskim rynku, to odpowiedź na te problemy. 

Czym jest usługa?

3-2-1 SPRZEDANE pozwoli osobie prywatnej na szybką sprzedaż samochodu osobowego na jasnych warunkach i po atrakcyjnej cenie, za pośrednictwem jednego z punktów stacjonarnych. Następnie, taki samochód będzie mógł kupić diler aut używanych i sprzedać go w swojej placówce. Zarówno dla jednej, jak i dla drugiej strony, proces ten będzie wygodny, szybki i przede wszystkim – całkowicie transparentny. 

Jak to działa? 

Pierwszy etap to wejście na stronę 321sprzedane.pl, przez którą właściciel samochodu osobowego uzyskuje wstępną wycenę i umawia się na wizytę w punkcie kontrolnym. Tam sprawdzany jest szczegółowo stan techniczny samochodu, a wyniki wprowadzane zostają do systemu, który na podstawie algorytmu wylicza ostateczną wycenę. Cały proces zabiera ok. 90 minut. W tym czasie właściciel samochodu może pójść na zakupy lub do kina, a gdy wróci - czeka na niego konkretna propozycja. Jeśli taka osoba zdecyduje się na sprzedaż, wszystkie formalności załatwiane są na miejscu. Aby uniknąć powrotu do domu z kopertą pełną pieniędzy, umówiona kwota przelewana jest na konto bankowe. 

To szczególnie dobra opcja dla osób, którym zależy na czasie, potrafimy rozwiązać kilka problemów w jednym miejscu. Często jest np. tak, że sprzedając stary samochód, upatrzyliśmy sobie lub wręcz kupiliśmy kolejny. Już samo oczekiwanie na chętnego na stare auto, który zobaczy ogłoszenie w Internecie, bywa stresujące, a co dopiero konieczność spotkań z potencjalnymi kupcami, kwestie formalne, prowadzenie negocjacji 
i płatność przekazywana w gotówce.  W naszym przypadku wycena jest ścisłą wypadkową stanu samochodu i jego aktualnej wartości rynkowej. - mówi Alex Kartsel, CEO 321sprzedane.pl 

Co dalej dzieje się z samochodem? Będzie trafiał na platformę sprzedażową, dostępną dla profesjonalnych sprzedawców samochodów, właścicieli komisów i salonów aut używanych. Tym samym, w łatwy i szybki sposób będą uzyskiwać dostęp do bazy atrakcyjnych samochodów – już sprawdzonych pod kątem technicznym i prawnym. 

Wielokrotnie słyszymy od naszych partnerów biznesowych – czyli firm zajmujących się handlem samochodami,, że znalezienie atrakcyjnego samochodu do dalszej odsprzedaży, w zadowalającym stanie technicznym i o uregulowanym stanie prawnym, jest bardzo trudne, czasochłonne i z tego powodu przede wszystkim kosztowne. Trzeba się dużo najeździć i nasprowadzać, a i tak nie każdy obejrzany samochód nadaje się do zakupu. Chcemy to ułatwić. Dzięki nowej usłudze sprzedawcy uzyskują dostęp do samochodów pewnych, sprawdzonych i pochodzących z całej Polski – mówi Alex Kartsel, CEO 321sprzedane.pl. 

Najpierw Warszawa, potem cała Polska

Pierwsze dwa punkty funkcjonują już w Warszawie i w Piasecznie.  W ciągu kilkunastu miesięcy kolejne punkty 321sprzedane.pl będą stopniowo uruchamiane w całej Polsce. Lokalizacje będą wybierane tak, żeby zapewnić dobry dojazd mieszkańcom miast. Do potencjalnego zakupu, będzie można zgłaszać samochody osobowe, których właścicielami są osoby prywatne. 

Skąd wziął się sam koncept? To rozwiązanie firmy Frontier Car Group Inc., która we współpracy z inwestorami, od trzech lat wdraża je stopniowo pod różnymi nazwami na całym świecie.  Skupia się głównie na dziewięciu rynkach rozwijających się. Polska jest pierwszym tak dużym rozwiniętym rynkiem. W niemiecki startu-up już w 2018 roku zainwestował Naspers, właściciel OLX Group (w skład którego wchodzi między innymi OTOMOTO).

Nasz priorytet to szybkość, wygoda i bezpieczeństwo dla każdej ze stron: zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Jesteśmy pewni, że nowa usługa stanie się atrakcyjnym uzupełnieniem dostępnych na rynku możliwości sprzedaży i kupna samochodów – uzupełnia Alex Kartsel, CEO 321 Sprzedane.pl.

Więcej o OTOMOTO

OTOMOTO to wiodący w Polsce ogłoszeniowy portal motoryzacyjny. W 2021 roku każdym miesiącu odwiedza go średnio prawie 8 milionów internautów, którzy poszukują w nim samochodów, motocykli, pojazdów użytkowych i maszyn ciężkich. Generują przy tym niespełna 400 milionów odsłon (Gemius).