Tradus - nowy serwis w Grupie OLX

Maszyny budowlane, transport i maszyny rolnicze to trzy główne kategorie najnowszego serwisu Grupy OLX. To już piąta marka w portfolio grupy - obok OLX, Otomoto, Otodom i Fixly. Polscy sprzedawcy używanych maszyn ciężkich mają teraz dostęp do platformy, którą w marcu odwiedzi ponad milion użytkowników z całego świata.

- Specyfiką rynku maszyn ciężkich jest to, że klienci poszukują okazji nie tylko w swojej najbliższej okolicy, ale również daleko poza granicami kraju. Dlatego właśnie Grupa OLX, która jest obecna w ponad 40 krajach na świecie i specjalizuje się w łączeniu lokalnych rynków, zdecydowała się na rozwój takiego serwisu. Możemy zapewnić polskim sprzedawcom dostęp do globalnego rynku. Dzięki współpracy z serwisem Otomoto jeszcze przed oficjalnym startem pozyskaliśmy już sporo ogłoszeń od krajowych firm, by użytkownicy od razu mogli mieć dostęp do różnorodnych ofert - mówi Mariusz Puzynowicz, przedstawiciel marki Tradus w Polsce.

 

Używane ciężarówki czy maszyny budowlane będą pojawiały się teraz nie tylko na OTOMOTO, ale również w serwisie dostępnym na całym świecie w 21 wersjach językowych. Kupujący mogą porównywać ceny sprzętu lub części przeglądając ponad 470 tysięcy ofert - głównie z Europy ale również z Rosji, USA czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. 

 

Szacuje się, że rynek maszyn ciężkich wart jest 400 miliardów dolarów a o jego ogromnym potencjale świadczą dwucyfrowe przyrosty rok do roku. Urbanizacja w krajach rozwijających się, inwestycje infrastrukturalne w Europie Środkowo-Wschodniej czy rozwój sieci transportowych łączących kontynenty tworzą ogromne zapotrzebowanie na sprzęt. Tylko część z rosnącego popytu zostanie zaspokojona przez zakup nowych urządzeń.

 

Wiele firm budowlanych czy transportowych decyduje się na szukanie okazji cenowych na rynku maszyn używanych. By dotrzeć do swoich potencjalnych klientów sprzedawcy będą musieli precyzyjnie planować wydatki marketingowe. Firmy z tej branży przeznaczają średnio od 2 do 4 procent na promocję swojej oferty i podobnie jak we wszystkich innych branżach błyskawicznie rośnie w tych wydatkach udział reklamy online. - Dzięki temu, że sprzedawcy maszyn będą korzystać z wyspecjalizowanego serwisu będziemy mogli lepiej odpowiedzieć na ich potrzeby, przygotować korzystne oferty promocji i wzmocnić jej zasięg, liczony w setkach tysięcy potencjalnych klientów  - dodaje Mariusz Puzynowicz.

 

 

 

Więcej o OTOMOTO

OTOMOTO to platforma umożliwiająca skuteczną i wygodną sprzedaż oraz poszukiwanie pojazdów. W miesiącu publikowanych jest średnio 250 tysięcy ogłoszeń, co oznacza że co minutę w serwisie pojawia się 5 nowych ofert.

Najwięcej z nich dotyczy samochodów osobowych, ale poszukujący znajdą tu również tysiące ogłoszeń w kategoriach motocykle i quady, pojazdy dostawcze i ciężarowe, maszyny budowlane i rolnicze oraz części.

W 2019 roku roku serwis odwiedzało średniomiesięcznie ponad 7,1 mln internautów, którzy generowali średnio niespełna 350 mln odsłon portalu w każdym miesiącu (PBI/Gemius).