Sprawdź samochód przed decyzją o zakupie - rusza Inspekcja techniczna OTOMOTO

Sprawdź samochód przed decyzją o zakupie - rusza Inspekcja techniczna OTOMOTO

Fizyczna inspekcja oferowanego do sprzedaży samochodu to nowe narzędzie zwiększające bezpieczeństwo zakupu samochodu w OTOMOTO. Nowa funkcja umożliwiająca zakup raportu o stanie pojazdu, przygotowanego na podstawie drobiazgowego przeglądu, przeprowadzonego przez niezależnego od sprzedawcy inspektora, od 8 lutego jest dostępna dla kupujących.

Z funkcji Inspekcja techniczna OTOMOTO mogą skorzystać wszyscy, którzy są zainteresowani zakupem samochodu na platformie OTOMOTO. Koszt przygotowania raportu to 349 złotych. Szczegółowe informacje na temat usługi są dostępne pod linkiem: https://www.otomoto.pl/inspekcja

Aby skorzystać z Inspekcji technicznej OTOMOTO i otrzymać dokładny raport stanu technicznego samochodu należy wejść na stronę otomoto.pl i wybrać interesującą ofertę sprzedaży samochodu. Przy ogłoszeniu pojawi się możliwość zakupu Inspekcji technicznej - kliknięcie w przycisk przeniesie na stronę, na której po zalogowaniu na konto OTOMOTO, możliwa będzie finalizacja zamówienia. OTOMOTO po zaksięgowaniu opłaty za Inspekcję skontaktuje się ze sprzedającym i umówi termin inspekcji w ciągu 48 godzin od zamówienia raportu przez kupującego. Pełen raport techniczny zamawiający otrzyma w ciągu kilku godzin po zakończeniu inspekcji pojazdu.

Możliwość zakupu inspekcji auta pojawi się przy ogłoszeniach dodawanych przez sprzedawców z miast, w których funkcja jest obecnie dostępna. W przypadku, jeśli sprzedawca nie wyrazi zgody na inspekcję samochodu, OTOMOTO zwróci 100% kosztów zamawiającemu raport z inspekcji.

Inspekcja techniczna OTOMOTO to szczegółowy przegląd techniczny samochodu przygotowywany przez jednego z profesjonalnych i doświadczonych niezależnych inspektorów. Inspekcja obejmuje 100 parametrów technicznych pojazdu, uwzględniających aspekty związane z wyglądem auta, mechaniką oraz bezpieczeństwem. W raporcie z inspekcji uwzględnione zostaną także informacje dotyczące historii samochodu - dane dotyczące rejestracji, zmian właścicielskich i badań technicznych. Przed zamówieniem kupujący będą mieli możliwość pobrania przykładowego raportu - wzoru tego, jaki otrzymają po przeglądzie wybranego przez siebie samochodu. W ramach wcześniejszej współpracy z OTOMOTO inspektorzy przeprowadzili już w całej Polsce ponad 6000 inspekcji.

  • Inspekcja techniczna OTOMOTO to kolejna funkcja na platformie wspierająca demokratyzację wiedzy sprzedających i kupujących o samochodzie. Narzędzie jednocześnie daje większe poczucie bezpieczeństwa kupujących i podnosi wiarygodność ofert sprzedających. Korzystanie z Inspekcji może ułatwić i przyspieszyć decyzję o zakupie pojazdu, a to prosta droga do satysfakcji zarówno dla nowych posiadaczy samochodu, jak i tych, którzy zdecydowali się wystawić go na sprzedaż w naszej platformie - mówi Agnieszka Czajka, General Manager OTOMOTO.

Skorzystanie z narzędzia Inspekcji technicznej wspiera nie tylko pewność zakupu i pozwala zminimalizować ryzyko ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z użytkowaniem auta w przyszłości. To także narzędzie, które pozwoli oszczędzić czas kupującym, zwłaszcza w przypadku zainteresowania zakupem samochodu daleko od miejsca zamieszkania. Raport pomoże podjąć decyzję o tym, czy warto poświęcić czas na podróż do sprzedającego w celu podjęcia ostatecznej decyzji o zakupie.

  • Wprowadzając możliwość zakupu Inspekcji technicznej OTOMOTO rozszerzamy grupę potencjalnie zainteresowanych zakupem wystawionego samochodu na kupujących z całej Polski. Sprzedający, których oferta zostanie dodatkowo poparta obiektywną opinią inspektora, zyskają dodatkowe argumenty dla swoich klientów, by zachęcić ich do zakupu samochodu, szczególnie jeśli osobiste oględziny wymagają pokonania nieraz kilkugodzinnej trasy - podkreśla Tomasz Sułkowski, Head of Sales w OTOMOTO.

Inspekcja techniczna OTOMOTO to jedno z wielu narzędzi zwiększających wiedzę kupujących o pojazdach wystawianych na OTOMOTO i jednocześnie podnoszących wiarygodność sprzedających, prezentujących swoją ofertę na platformie. Wśród pozostałych wymienić można obowiązkowy numer VIN, który pojawia się we wszystkich ofertach sprzedaży aut w OTOMOTO, oznaczenie zgodności danych z oferty z informacjami z CEPiK, czy raport historii pojazdu, który można zakupić dla wszystkich wystawionych w OTOMOTO samochodów.

Magda Worytko PR Manager, OTOMOTO
08022023_Sprawdź samochód przed decyzją o zakupie - rusza Inspekcja techniczna OTOMOTO_informacja prasowa.docx 30 KB Inspekcja techniczna OTOMOTO.png 628 KB

 

 

Więcej o OTOMOTO

OTOMOTO to platforma należąca do Grupy OLX, skupiająca wokół siebie ekosystem narzędzi wspierających w zakupie i sprzedaży samochodów osobowych i dostawczych, a także pojazdów ciężkich i maszyn rolniczych oraz części motoryzacyjnych. Co miesiąc z platformy korzysta prawie 14 milionów użytkowników według uśrednionych danych z okresu lipiec-grudzień 2023 (dane Google Analytics).