Skip to Content
Przemysław Vonau nowym menadżerem generalnym OTOMOTO. Lukas Draginas obejmuje rolę GM-a sektora motoryzacyjnego w OLX Europe

Przemysław Vonau nowym menadżerem generalnym OTOMOTO. Lukas Draginas obejmuje rolę GM-a sektora motoryzacyjnego w OLX Europe

Od 1 września nowym menadżerem generalnym OTOMOTO jest Przemysław Vonau. W poprzednich latach związany między innymi z AAA Auto, wiodącym w Europie i największym w kraju dealerem samochodów używanych. Pełnił tam funkcję Członka Zarządu oraz Dyrektora Zarządzającego i odpowiadał za wprowadzenie oraz rozwój marki na polskim rynku. Wcześniej, w roli Dyrektora Zarządzającego, prowadził zespoły w Roland Berger, jednej z najbardziej prestiżowych firm doradztwa strategicznego.

- Zawsze byłem pod wrażeniem jak silną marką jest OTOMOTO - mówi Przemysław Vonau, nowy General Manager motoryzacyjnego serwisu ogłoszeniowego. - Wierzę, że wspólnie z zespołem odpowiedzialnym za dotychczasowy sukces, uda nam się rozwinąć firmę w kolejnych, nowych kierunkach i umocnić pozycję w tradycyjnej działalności.

Przemysław Vonau jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, posiada tytuł MBA zdobyty na INSEAD. 

Dotychczasowy menadżer generalny OTOMOTO, Lukas Draginas, objął funkcję GM-a sektora motoryzacyjnego w OLX Europe i odpowiada za rozwój i wzmacnianie biznesu na dotychczasowych rynkach oraz wprowadzanie usług na kolejnych. Serwisy ogłoszeniowe z branży automotive należące do OLX Europe działają w Bośni, Holandii, Polsce, Portugalii, Rumunii, czy na Ukrainie. W Polsce oprócz OTOMOTO do Grupy OLX należą także startup 3-2-1 SPRZEDANE! oraz nowo uruchomiony portal poświęcony kategorii maszyn ciężkich, OTOMOTO Profi.

Lukas Draginas związany jest z firmami znajdującymi się w portfelu koncernu Naspers od 2009 roku. Jest Absolwentem kierunków związanych z finansami przedsiębiorstw Wileńskiego Uniwersytetu Technicznego im. Giedymina oraz Uniwersytetu w Porto.

Więcej o OTOMOTO

OTOMOTO to platforma umożliwiająca skuteczną i wygodną sprzedaż oraz poszukiwanie pojazdów. W miesiącu publikowanych jest średnio 250 tysięcy ogłoszeń, co oznacza że co minutę w serwisie pojawia się 5 nowych ofert.

Najwięcej z nich dotyczy samochodów osobowych, ale poszukujący znajdą tu również tysiące ogłoszeń w kategoriach motocykle i quady, pojazdy dostawcze i ciężarowe, maszyny budowlane i rolnicze oraz części.

W 2020 roku roku serwis odwiedzało średniomiesięcznie ponad 7,9 mln internautów, którzy generowali średnio ponad 355 mln odsłon portalu w każdym miesiącu (PBI/Gemius).