Skip to Content
OTOMOTO Profi

OTOMOTO Profi

Nowy portal ogłoszeniowy dla profesjonalistów

Od 1 września użytkownicy OTOMOTO w kategoriach Pojazdów Ciężkich (Budowlane, Rolnicze, Transportowe i Przyczepy) mogą korzystać z nowego, w pełni dostosowanego do potrzeb rynku portalu ogłoszeniowego. OTOMOTO Profi umożliwi sprzedającym dostęp do zasięgów innych serwisów Grupy OLX, w znacznym stopniu ułatwi dotarcie do specjalistycznej grupy docelowej, a także poszukiwanie samym kupującym.

- Profesjonalizm branży, poziom zaawansowania, a także rozbudowana i specjalistyczna oferta, oraz relacje rynkowe znacznie wykraczające poza granice jednego kraju to kluczowe bodźce, które przekonały nas do stworzenia produktu dedykowanego pojazdom ciężkim - mówi Grigoriy Grigoriev, Head of Cars w OTOMOTO. - To odpowiedź na potrzeby zawodowców, którzy mają wysokie wymagania i poszukują rozwiązań poszerzających zasięg ogłoszeń i zapewniających precyzyjne dotarcie do grup docelowych. 

Ogłoszenia zamieszczane na OTOMOTO Profi są automatycznie eksportowane do serwisów OTOMOTO, olx.pl i olx.ua (OLX na Ukrainie). Narzędzia analityki biznesowej dostępne w panelach kont użytkowników umożliwiają zarządzanie danymi zbieranymi w czasie emisji ogłoszeń, a także kontaktem z potencjalnymi kupującymi. Co ciekawe i wynika to ze specyfiki rynku, oprócz ofert sprzedaży, wystawiający w OTOMOTO Profi mają możliwość publikacji oferty wynajmu pojazdu. Twórcy dostosowali też produkt do wymagań rynku pod względem zaawansowanych filtrów, takich jak konfiguracja napędu, wybór normy spalin, waga, DMC, ładowność, wysokość podnoszenia itd.

- To duża zmiana dla rynku pojazdów ciężkich, bo dotychczas nie dostarczaliśmy tak specjalistycznego narzędzia dla tej kategorii. Dedykowana strona dla profesjonalnego sprzedającego i obsługa opiekuna biznesowego to już standard. Dostęp do międzynarodowych danych z rynków na których obecne są OTOMOTO Profi i Tradus to już prawdziwa wartość dla każdego sprzedającego. W segmencie pojazdów ciężkich widzimy jeszcze spory potencjał na rozbudowę produktu i nasi użytkownicy mogą spodziewać się wkrótce kolejnych dedykowanych rozwiązań - dodaje Grigoriev.

Użytkownik portalu ma możliwość korzystania z niego w czterech różnych wersjach językowych (polski, angielski, niemiecki i rosyjski).

Więcej o OTOMOTO

OTOMOTO to wiodący w Polsce ogłoszeniowy portal motoryzacyjny. W 2021 roku każdym miesiącu odwiedza go średnio prawie 8 milionów internautów, którzy poszukują w nim samochodów, motocykli, pojazdów użytkowych i maszyn ciężkich. Generują przy tym niespełna 400 milionów odsłon (Gemius).