Skip to Content

Internetowy Samochód Roku - fotorelacja

Serwis Otomoto po raz siódmy opublikował ranking najczęściej poszukiwanych pojazdów w Polsce. Gala odbyła się w Instytucie Energetyki w Warszawie, wybór miejsca był nieprzypadkowy - kategorią specjalną były w tym roku auta elektryczne i hybrydowe.

Podsumowanie ubiegłego roku na rynku motoryzacyjnym pokazuje wiele ciekawych trendów - trwa odwrót Polaków od Diesla, poszukujemy aut używanych z nieco wyższej półki cenowej (pierwszy raz na szczycie podium jest BMW serii 3) a wzrost zapytań o auta hybrydowe to aż 70 procent.  

Elektryki i hybrydy pojawiły się nie tylko w statystykach wyszukań. W Hali Najwyższych Napięć zaparkowane zostały Volkswagen e-Golf, hybrydy Volvo XC90, Ford Mondeo, Hyundai IONIQ oraz Toyota Mirai na wodór.

Raport Internetowy Samochód Roku można przeczytać na stronie https://www.otomoto.pl/isr/

 

Więcej o OTOMOTO

OTOMOTO to platforma umożliwiająca skuteczną i wygodną sprzedaż oraz poszukiwanie pojazdów. W miesiącu publikowanych jest średnio 250 tysięcy ogłoszeń, co oznacza że co minutę w serwisie pojawia się 5 nowych ofert.

Najwięcej z nich dotyczy samochodów osobowych, ale poszukujący znajdą tu również tysiące ogłoszeń w kategoriach motocykle i quady, pojazdy dostawcze i ciężarowe, maszyny budowlane i rolnicze oraz części.

W 2020 roku roku serwis odwiedzało średniomiesięcznie ponad 7,9 mln internautów, którzy generowali średnio ponad 355 mln odsłon portalu w każdym miesiącu (PBI/Gemius).