Skip to Content
E-pojazdy dla każdego – setki samochodów elektrycznych do przetestowania na Torze Modlin już sobotę

E-pojazdy dla każdego – setki samochodów elektrycznych do przetestowania na Torze Modlin już sobotę

Setki samochodów elektrycznych do przetestowania na profesjonalnym torze, przejazdy e-skuterami, e-hulajnogami i e-rowerami, warsztaty edukacyjne w multimedialnym salonie technologii zeroemisyjnych i sesje szkoleniowe z ekspertami w „Centrum Edukacyjnym elektromobilni.pl” – to wszystko już w najbliższą sobotę, 25 czerwca, czeka na uczestników pierwszego w Polsce otwartego wydarzenia o elektromobilności EV Experience powered by Energy Solution.

Bilety na wydarzenie można kupić przez stronę internetową: https://evexp.pl/. Wstęp dla dzieci do lat 16-stu jest bezpłatny. Rezerwacja jazd testowych odbywać się będzie w dniu wydarzenia na torze w Modlinie.

EV Experience powered by Energy Solution Wrocław, zorganizowane na Torze Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim (około 40 km od Warszawy), to unikatowe wydarzenie przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą wsiąść za kierownicę jednego z setek dostępnych samochodów elektrycznych i sprawdzić jego możliwości na torze treningowym. Podczas wydarzenia na uczestników będą praktycznie wszystkie dostępne na polskim rynku samochodów elektrycznych – wśród nich nie zabraknie nowego Mercedesa EQE czy Nissana Ariya, w pełni elektrycznego crossovera zapewniającego niespotykany jak dotąd poziom wrażeń dzięki przełomowym technologiom, którego ​ podczas EV Experience będzie można testować po raz pierwszy w Polsce.

Sobotnia wizyta na Torze Modlin to także okazja, by dowiedzieć się więcej na temat elektromobilności i realnych warunków korzystania z samochodów zeroemisyjnych oraz poznać możliwości rozwoju infrastruktury dla e-pojazdów w Polsce. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję porozmawiać z tymi, którzy samochodami elektrycznymi jeżdżą na co dzień, a w sobotę przyjadą na Tor Modlin na II Zlot EV Klub Polska, a także kibicować kierowcom rajdowym oraz gwiazdom podczas specjalnego pokazu samochodów EV Show.

– W najbliższą w sobotę odbędzie się II Zlot pojazdów elektrycznych organizowany przez EV Klub Polska, który w tym momencie liczy ponad 3000 członków. W trakcie wydarzenia oczekujemy ponad 200 zgromadzonych pojazdów. Wśród prezentowanych aut nie zabraknie m.in.: Mercedesa EQS, wszystkich modeli Tesli, Ki EV6, Hyundaia IONIQ5, Volkswagena ID.3 oraz wielu innych. Podczas zlotu po raz pierwszy zorganizujemy również dla uczestników EV Klub Polska Cup, czyli zawody na sportowej części toru (tor 1) w Modlinie. Zainteresowani będą starać się wykręcić jak najlepszy czas przejazdu – mówi Łukasz Lewandowski, koordynator EV klub Polska.

O tym, że popularność samochodów elektrycznych już teraz wyraźnie wzrasta mówi Agnieszka Czajka, General Manager OTOMOTO – Elektromobilność to jeden z najważniejszych trendów, którego rozwój uważnie monitorujemy. W OTOMOTO jest coraz więcej ofert samochodów z napędem elektrycznym – w 2021 roku liczba ofert samochodów nowych z napędem elektrycznym wzrosła o 186% w stosunku do roku 2020, a w porównaniu do 2019 roku podaż była aż ośmiokrotnie wyższa. W kolejnych latach można się spodziewać dalszych wzrostów, także w segmencie samochodów używanych. To istotne zwłaszcza w kontekście przegłosowanej w ubiegłym tygodniu uchwały europarlamentu, z której wynika, że od 2035 roku na rynkach Unii Europejskiej nowe samochody osobowe i dostawcze będzie można sprzedawać wyłącznie z napędem w pełni elektrycznym.

Odwiedzający Tor Modlin w sobotę, oprócz możliwości doświadczenia na własnej skórze możliwości, jakie oferują samochody elektryczne, będą mogli zdobyć także praktyczną wiedzę zarówno z punktu widzenia użytkowników indywidualnych, jak i firm, które w przyszłości coraz częściej będą budować floty złożone właśnie z pojazdów zeroemisyjnych. Popularność w tym kontekście będą zyskiwać takie formy korzystania z pojazdów leasing, wynajem, a także współdzielenie.

Elektromobilność w Polsce wrzuca kolejny, wyższy bieg, a zainteresowanie samochodami elektrycznymi cały czas rośnie. W ubiegłym roku zarejestrowano prawie dwukrotnie więcej samochodów osobowych z napędem elektrycznym niż w roku 2020 i niemal czterokrotnie więcej niż w roku 2019. Zorganizowaliśmy wraz z partnerami EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław, by umożliwić wszystkim zainteresowanym możliwość poznania elektromobilności z bliska. Poza licznymi testami, w trakcie wydarzenia nie zabraknie też części edukacyjnej, merytorycznej oraz pokazowej – mówi Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA.

Organizatorami EV Experience są: Fundacja EV klub Polska oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA), a partnerem tytularnym wydarzenia jest LG Energy Solution Wrocław. OTOMOTO jest jednym z partnerów strategicznych wydarzenia.

Pełen program wydarzenia znajduje się na stronie https://evexp.pl/. Na oficjalnych profilach Facebook, Instagram i LinkedIn można na bieżąco śledzić najważniejsze informacje o wydarzeniu.

 

Więcej o OTOMOTO

OTOMOTO to platforma należąca do Grupy OLX, skupiająca wokół siebie ekosystem narzędzi wspierających w zakupie i sprzedaży samochodów osobowych i dostawczych, a także pojazdów ciężkich i maszyn rolniczych oraz części motoryzacyjnych. Co miesiąc z platformy korzysta prawie 14 milionów użytkowników według uśrednionych danych z okresu lipiec-grudzień 2023 (dane Google Analytics).