Skip to Content

Diesel​ ​czy​ ​benzyna?​ ​Jaki​ ​napęd​ ​był​ ​popularniejszy​ ​w​ ​2017​ ​roku

Sprawdziliśmy, jaki rodzaj napędu królował wśród użytkowników poszukujących samochodów w serwisie Otomoto od początku 2017 roku.

Po latach (wciąż kurczącej się przewagi) Diesla nad benzyną, w tym roku zainteresowanie obydwoma rodzajami napędu utrzymuje się niemal na tym samym poziomie. Pojazdy z silnikiem Diesla wyprzedzają benzynowe tylko o niecałe dwa punkty procentowe. Olej napędowy do swoich pojazdów chce lać 46,8% użytkowników. Samochodów na benzynę szuka natomiast 45,1%. 

Rodzaj paliwa

Udział procentowy

Diesel

46,8%

Benzyna

45,1%

Benzyna+LPG

7,6%

Hybryda

0,4%

- Przewaga Diesla nad benzyną topnieje regularnie od kilku lat. Dla porównania w 2015 roku pojazdów na ropę poszukiwała połowa użytkowników, natomiast w ubiegłym roku zwolenników Diesla było już o 4% mniej - podkreśla Piotr Grzemski brand manager serwisu Otomoto. I dodaje: - Należy pamiętać, że decyzja o rodzaju napędu nie powinna być dyktowana modą, a czynnikami takimi jak styl jazdy, czy pokonywane w skali roku odległości.

Na trzecim miejscu pod względem popularności znajdują się pojazdy napędzane benzyną i LPG. Pojazdy hybrydowe uzyskują niecałe 0,5% udziałów.

>>> Samochody hybrydowe: Najpopularniejsze marki i modele 2016/2017 roku

Więcej o OTOMOTO

OTOMOTO to wiodący w Polsce ogłoszeniowy portal motoryzacyjny. W 2021 roku każdym miesiącu odwiedza go średnio prawie 8 milionów internautów, którzy poszukują w nim samochodów, motocykli, pojazdów użytkowych i maszyn ciężkich. Generują przy tym niespełna 400 milionów odsłon (Gemius).