20. urodziny OTOMOTO - opowiedz swoją moto historię!

20. urodziny OTOMOTO - opowiedz swoją moto historię!

OTOMOTO zaczyna wielkie świętowanie swojego 20-lecia. Dwie dekady temu marka zaczęła rewolucjonizować polski rynek automotive i przenosić handel samochodami z giełd do internetu. W ramach obchodów 20-lecia OTOMOTO zaplanowało szereg inicjatyw skierowanych zarówno do kupujących, jak i sprzedających samochody. Pierwszym elementem celebracji będzie 10. edycja Olsztyn Green Festiwalu, gdzie marka przygotuje specjalną strefę dla uczestników wydarzenia. Z tej okazji wystartował konkurs, w którym do wygrania są podwójne karnety na OGF i miejsca noclegowe w kamperowym hotelu stworzonym na czas festiwalu przez OTOMOTO. Aby wygrać, wystarczy podzielić się swoją motoryzacyjną historią, zamknąć ją w 20 słowach i znaleźć się w gronie autorów 10 najciekawszych opowieści. Dodatkowo rozdanych zostanie 20 pojedynczych karnetów na festiwal.

Konkurs jest elementem wielokanałowej kampanii “20 lat OTOMOTO”, która będzie prowadzona w internecie, radiu, kanałach mediów społecznościowych i OOH.

Aby wziąć udział w konkursie należy wejść na stronę 20latotomoto.pl i najpóźniej do 31 lipca przesłać zgłoszenie z wypełnionym formularzem, dostępnym na stronie konkursu. Nagrodą dla autorów 10 najlepszych motoryzacyjnych historii, złożonych z maksymalnie 20 słów, będą podwójne karnety na Olsztyn Green Festiwal wraz z miejscem hotelu kamperowym. Dodatkowo rozdanych zostanie 20 pojedynczych karnetów na festiwal. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie konkursowej.

Olsztyn Green Festival otwiera huczną celebrację 20. rocznicy powstania OTOMOTO. Brandowana scena festiwalu oraz towarzyszące wydarzeniu atrakcje wciągną do wspólnej zabawy uczestników eventu, którzy w ciągu ostatnich 20 lat zapewne choć raz mieli styczność z platformą - czy to podczas kupowania, sprzedawania, czy na pierwszym etapie rozeznania w rynku, przed właściwą fazą poszukiwania samochodu. 

  • W ciągu ostatnich 20 lat diametralnie zmienił się obraz polskich dróg - zarówno w zakresie infrastruktury, jak i w kontekście rynku motoryzacyjnego. W 2004 roku mogliśmy korzystać z około 700 km dróg ekspresowych, obecnie mamy do dyspozycji ponad 5000 km “ekspresówek”. Poprawiło się bezpieczeństwo na drogach - dziś wypadków komunikacyjnych jest o 60% mniej niż 20 lat temu.  Całkiem zmieniliśmy też podejście do zakupu i sprzedaży samochodów. Teraz ścieżkę zakupu auta zaczynamy w internecie. W ciągu dwóch dekad działania OTOMOTO wraz z użytkownikami wystawiającymi pojazdy na platformie, zbudowało standardy sprzedaży samochodów online, priorytetowo traktując transparentność ogłoszeń i wyrównywanie asymetrii wiedzy między sprzedającymi a kupującymi - mówi Agnieszka Czajka, General Manager, OTOMOTO. 

Rocznicowa kampania OTOMOTO nie tylko przypomni odbiorcom, jak wyglądała motoryzacyjna rzeczywistość początku XXI wieku, ale też wszystkim tym, którzy z zakupem samochodu stykają się zaledwie raz na kilka lat, pozwoli poznać dostępne dziś możliwości. Działania będą prowadzone w internecie, radiu, kanałach mediów społecznościowych i OOH. Jesienią marka OTOMOTO zaprosi aktywnych na platformie profesjonalnych sprzedających do kolejnej edycji konkursu “Liderzy Jakości OTOMOTO”, a której nagradzana jest najwyższa jakość pracy. 

Magda Worytko PR Manager, OTOMOTO

 

Więcej o OTOMOTO

OTOMOTO to platforma należąca do Grupy OLX, skupiająca wokół siebie ekosystem narzędzi wspierających w zakupie i sprzedaży samochodów osobowych i dostawczych, a także pojazdów ciężkich i maszyn rolniczych oraz części motoryzacyjnych. Co miesiąc z platformy korzysta prawie 14 milionów użytkowników według uśrednionych danych z okresu lipiec-grudzień 2023 (dane Google Analytics).