Czwartek 22 Września 2016

10 najpopularniejszych aut z LPG - raport OTOMOTO

Spadek cen autogazu zaobserwowany w 2016 roku przyniósł pobudzenie rynku samochodów używanych zasilanych tym rodzajem paliwa. Sprzedający łącznie wystawili znacznie więcej samochodów z instalacją LPG, niż w analogicznym okresie roku 2015.

Podsumowanie pierwszej połowy bieżącego roku porównane do analogicznego okresu roku 2015 wskazuje na znaczący wzrost zainteresowania samochodami wyposażonymi w instalację gazową, co wpłynęło na lekki wzrost liczby ogłoszeń sprzedaży takich samochodów. Pojazdy wyposażone w instalacje gazową w 2015 roku stanowiły ponad 6,6 proc. wszystkich ogłoszeń w OTOMOTO (diesle ponad 51,4 proc, a benzynowe 42 proc.), natomiast w 2016 auta z LPG stanowimy 8,2 proc ogłoszeń (diesle 46,5 proc, a benzynowe 45,3).

 

Co oferują sprzedający

 

Opel, BMW i Skoda – Ci producenci znajdują się na podium jeśli chodzi o ogłoszenia wystawiane w serwisie OTOMOTO. W przedziałach cenowych do 5, 10 i do 15 tysięcy, Ople Astra i Vectra królują wśród pojazdów z instalacjami LPG.

 

W przedziale cenowym do 5 tysięcy złotych, czołowa piątka najpopularniejszych aut w ogłoszeniach w pierwszej połowie zeszłego roku to: Opel Vectra, Astra, Daewoo Lanos, Volkswagen Golf i Fiat Seicento. Od początku tego roku, na piąte miejsce wskoczyło BMW serii 3, a z pierwszej piątki wypadł Volkswagen Golf.

 

Co ciekawe, w przedziale cenowym od 25 do 50 tysięcy złotych na pierwszych miejscach w obu analizowanych okresach znajdują się samochody Skoda (modele Octavia, Fabia i Rapid). Najczęściej są to auta fabrycznie wyposażone w instalacje gazową.

 

Czego szukają kupujący

 

W pierwszej dziesiątce najczęściej wyszukiwanych pojazdów z instalacją LPG dominują marki niemieckie. Pierwsza trójka to Opel, Audi i Volkswagen. W przypadku konkretnych modeli, użytkownicy OTOMOTO szukali Opla Astry, BMW Serii 3 i Audi A4.

 

Tańsze LPG bez wątpienia wpływa na rynek samochodów używanych, a przewidywane oszczędności przy dystrybutorze pozwalają na rozglądanie się za nieco droższymi samochodami. 

 

 

TOP 10 najczęściej wyszkiwanych aut z LPG

 

 

1. Opel Astra
2. BMW Seria-3
3. Audi A4
4. Audi A6
5. Aolkswagen Golf
6. Skoda Octavia
7. BMW Seria-5
8. Volkswagen Passat
9. Opel Vectra
10. Ford Mondeo

 

 

 

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Ilustracje

O nas

Serwis OTOMOTO działa już od 12 lat. Jesteśmy liderem na rynku ogłoszeń motoryzacyjnych w Polsce. Od początku naszej działalności przyświecał nam jasny cel – zadowolenie klienta. Nasz zespół to ludzie, dla których pasją jest tworzenie rozwiązań, pomagających kupować i sprzedawać pojazdy. Naszym priorytetem jest ciągły wzrost wiarygodności, dlatego nieustannie dążymy do budowania wzajemnego zaufania. OTOMOTO to nie tylko ogłoszenia. To także wiedza i unikalne statystyki, z których korzystają dziennikarze i profesjonaliści branży motoryzacyjnej.